Žena byla okradená mužem ze seznamky

O věci za necelých dvacet čtyři tisíc korun málem přišla žena z Karviné, která si pozvala do bytu muže z internetové seznamky. Muž z Trutnovska ale daleko neutekl. Policie ho zadržela na vlakovém nádraží.  

„Příběh ženy z Karviné začal seznámením se s neznámým mužem přes internet. Po dvou týdnech se dohodli, že o deset let mladší muž za ženou do města přijede. A tak se i stalo. Muž z Trutnovska přijel v neděli odpoledne a pár společně prožil dva dny,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Jak dále policie uvedla, v pondělí před půlnocí žena na ulici zastavila policejní hlídku s tím, že v bytě měla muže, který jí vzal věci. Žena jim řekla, že večer společně pili alkohol a ona usnula. Po probuzení zjistila, že muž v bytě není. K překvapení také zjistila, že v bytě chybí různé věci.

Policisté oddělení hlídkové služby po získání informací a popisu muže okamžitě vyrazili na vlakové nádraží, kde podezřelého zadrželi i s odcizenými věcmi. Ještě v noci byly zahájeny úkony trestního řízení přečinu krádeže. Věc bude řešena formou zkráceného přípravného řízení. Podezřelému bude během úterka sděleno podezření ze spáchání krádeže.

Za vinu mu bude kladeno, že v pondělí 8. ledna během návštěvy využil toho, že žena vlivem požití alkoholu a únavy usnula. Podezřelý toho využil a odcizil notebook, mobilní telefon, telefon k pevné lince a zlaté šperky.

Škoda byla vyčíslena na bezmála 24 tisíc korun. Zadržený muž má v rejstříku trestů již deset záznamů, zejména majetkové kriminality.