Právě se nacházíte:

VYBÍRÁME FÉN NA VLASY

Dosloužil vám starý fén a myslíte si, že tohoto ženského pomocníka si stačí vybrat podle designu? Omyl. S fény je to tak trochu jako s auty. Parametry, na kterých nejvíce záleží se totiž točí kolem wattů či kilometrů za hodinu. Nepodléhejte však panice, poradí vám Dagmar Míznerová, majitelka Hair studia 5th Avenue.  

Motor a příkon

Tak jako všechny produkty francouzské značky BaByliss, jsou i fény na vlasy inspirovány potřebami profesionálních kadeřníků. A ti vědí, že vysoký příkon fénu znamená rychlejší proudění vzduchu a kratší dobu vysoušení, aniž by byly vlasy vystaveny nadměrnému teplu.

Ve svém kadeřnictví používám BaByliss 6000E Digital PRO, unikátní vysoušeč vlasů na trhu s profesionálním, elektricky řízeným digitálním motorem (EC), který díky příkonu 2200 W umožňuje ultra rychlé vysoušení, které zkracuje domu vysoušení o 32 %. Na domácí vysoušení vlasů doporučuji BaByliss 6610DE s příkonem 2100 W, který má výkonný AC motor a mimořádně dlouhou životnost (1000 hodin), přičemž výrobce poskytuje až 5letou záruku.

Teplota

Základem kvalitního fénu pro jakoukoliv délku a kvalitu vlasů bude vždy výběr z možností nastavení teploty a rychlosti. Nastavení je pro uživatele intuitivní, ale stále platí pravidlo, čím jemnější vlas, tím nižší teplota.

V případě BaByliss 6000E Digital PRO lze teplotu a rychlost vzduchu regulovat až v 8 různých úrovních, přičemž proud vzduchu při zapnutí funkce Turbo dosahuje rychlosti až 208 km za hodinu. Vysušení vlasů bude díky tomu rychlé a efektivní.

Při domácí použití BaByliss 6610DE lze teplotu a rychlost vzduchu regulovat v 6 různých úrovních a je také možné využít funkce Turbo. Studený vzduch, funkce, kterou mají oba fény, použijte pouze na dokončení a zafixování účesu. Jinak nedocílíte tvarové paměti.

Ionizace

Aby vlasy při úpravě netrpěly, o potřebnou hydrataci a ochranu se stará proud záporně nabitých iontů generovaných během sušení. Vlasy tak budou hydratované, lesklé a plné pohybu. Mimochodem, právě hydratace zabraňuje krepatění vlasů a pomáhá neutralizovat statickou elektřinu. Záporné ionty navíc vlasy čistí a zbavují zápachu.

Nástavce

Mezi základní příslušenství fénů patří difuzér a úzký tvarovací nástavec. Zatímco difuzér využijí jen majitelky přirozeně vlnitých či kudrnatých kadeří, úzké trysky slouží k nasměrování proudu vzduchu a tepla, které jsou potřebné pro vytvoření objemu od kořínků.

Několik rad, kterými se řídit při výběru nového fénu:

Vybírejte fén s nastavením teplot + studený vzduch (zachlazování)
Fén by měl mít min. 2 stupňová rychlost toku vzduchu
Výkon fénu při foukání je ideální min. 100 km/hod
Balení by mělo obsahovat nástavec k usměrnění foukání (hubice)
Nepostradatelná funkce každého fénu je IONIZACE
Měl by mít dostatečně dlouhý kabel
Váha fénu – nízká hmotnost pro větší komfort při vysoušení