V Třinci se vážně zranila paraglidistka, přistála v drátech elektrického napětí

Jednadvacetiletá paraglidistka utrpěla ve středu odpoledne vážná zranění, když s padákem přistála v drátech elektrického napětí pod Javorovým vrchem v Třinci-Oldřichovicích na Frýdecko-Místecku. S popáleninami prvního a druhého stupně na polovině těla musela být letecky přepravena do ostravské fakultní nemocnice. ČTK to dnes řekli mluvčí záchranných složek.

Paraglidistku museli sundávat hasiči. Žena visela za šňůry padáku na drátech ve výšce asi 4,5 metru nad zemí. "Hasiči nečekali na příjezd speciální výškové techniky a zachránili zraněnou ženu tím, že pod místo, kde visela, dojeli výjezdovým automobilem. Následně odřezali všechny šňůry padáku a odepnuli paraglidovou sedačku," uvedl za hasiče Petr Holub. Neštěstí vyšetřuje policie.
 
Policisté se však museli ve středu v Třinci-Neborech na Frýdecko-Místecku zabývat i pádem bezmotorového kluzáku, jehož pilot musel kvůli slábnoucím termickým proudům nuceně přistát. "Naštěstí se tak stalo nad nezastavěnou travnatou plochou. Čtyřicetiletému pilotovi se podařilo přistát tak, aniž by došlo k jeho poranění," uvedl frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk. Dodal, že při manévru se však letadlo otočilo o 180 stupňů a poškodila se dvířka a podvozek kluzáku. "U pilota jsme provedli dechovou zkoušku na zjištění alkoholu, která byla negativní," uvedl Starzyk.
 
zdroj: ČTK