V sobotu jaro, v neděli zima

Navzdory chladné předpovědi přinesl první víkendový den teploty, které se místy blížily až ke dvaceti stupňům Celsia. Lidé vyrazili na kola, procházky a výlety. Mnozí se vydali do ostravské zoologické zahrady. „Chvilku jsme váhali, ale když po poledni přesáhla teplota šestnáct stupňů, občas zasvítilo sluníčko a po dešti ani památky, rozhodli jsme se pro zoologickou zahradu,“ uvedl Jiří Kratochvíl. Sobotní návštěvnost zoo byla velice slušná, poměrně velké zastoupení měli milovníci zvířat, kteří k nám přijeli z Polska.

V sobotu večer a v noci i do Moravskoslezského kraje dorazilo dříve avizované ochlazení s deštěm. Teploty prudce padaly, ráno se na pár místech pohybovaly i kolem nuly, ve vyšších polohách sněžilo. Sníh se objevil například na Lysé hoře nebo Javorovém vrchu. Přes den se teploty nemají vyhoupnout přes deset stupňů.

Ani předpověď počasí na následující dny není optimistická. V pondělí se očekávají maximální teploty do deseti stupňů, bude oblačno až zataženo, na většině území déšť, ve vyšších polohách i sněžení. V úterý by zpočátku mělo být skoro jasno až polojasno. „Odpoledne od severozápadu až oblačno a místy přeháňky, v polohách nad 900 metrů sněhové,“ uvedl Eduard Jarcovják z regionálního předpovědního pracoviště ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.