V Ostravě se o víkendu chystá maraton pro bruslaře

V ostravské městské části Poruba se o víkendu chystá vytrvalostní závod in-line bruslařů, kteří pojedou dvanácti a čtyřiadvacetihodinový maraton. Celodenní i poloviční závod se bude konat v několika kategoriích, na start se postaví jednotlivci, dvojice i týmy. Cílem je v daném časovém období ujet co nejvíce okruhů, řekla dnes ČTK Hana Kremerová z porubské radnice. 

Závodit se bude na porubské Hlavní třídě, která je oblíbeným místem bruslařských závodů. Každý měsíc se na ní koná bruslení pro veřejnost a porubský bulvár je i dějištěm jednoho z podniků světového poháru. 
    
"Trať, na které se jezdí světový pohár, je natolik krásná a oblíbená, že by byla škoda ji nevyužít i pro další akce. Proto jsme se na ní rozhodli uspořádat vytrvalostní závod na dvanáct a čtyřiadvacet hodin," uvedl organizátor akce Martin Plecitý. 
    
Doplnil, že možnost startu na závodech je omezena věkem. "Nejnižší věk pro dvanáctihodinovku je 12 let s tím, že od deseti hodin v noci mohou jezdit jen ti, kterým bylo 16 a více. A 16 let je pak nejnižší věk pro čtyřiadvacetihodinový závod," řekl Plecitý. 
    
Oba závody "Inline 12/24 h" odstartují v sobotu ve 14:00 hodin. Bližší informace o akci najdou zájemci na stránkách www.lifeinline.cz. Kvůli závodům bude výluka také na některých autobusových linkách MHD. 
    
Příznivci in-line bruslení by se v Ostravě už v září měli dočkat mnohem lepších podmínek než doposud. Ve městě se totiž dokončuje nový sportovní areál právě pro bruslaře, který bude splňovat parametry pro mezinárodní závody. Součástí areálu budou tři dráhy, a to dvousetmetrový a čtyřsetmetrový okruh a také dráha dlouhá 1,2 kilometru a široká tři metry. Chybět v něm nebude víceúčelové, dětské a travnaté hřiště i půjčovna bruslí. Sloužit bude profesionálním sportovcům i veřejnosti. 
 
zdroj: ČTK