V Moravskoslezském kraji jsou silnice s opatrností sjízdné

V Moravskoslezském kraji jsou dnes všechny silnice s opatrností sjízdné. Na některých úsecích ale leží rozbředlé zbytky sněhu. Kvůli mrazům také hrozí ledovka. Místy mrholí a déšť mrzne. Týká se to především Ostravy a Novojičínska. Ve střehu by měli být i řidiči jedoucí po dálnici D1. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezských silničářů Šárka Vlčková. 

Teploty se v noci pohybovaly od minus tří do minus sedmi stupňů Celsia. ve vyšších polohách poklesly i na minus devět. "V Beskydech a na Bruntálsku v noci i nad ránem mírně sněžilo," uvedla. 
    
Na Bruntálsku jsou silnice se zbytky rozbředlého sněhu sjízdné se zvýšenou opatrností. Dál lehce sněží, což snižuje viditelnost. Na Opavsku je situace podstatně lepší. Komunikace tam jsou většinou vymrzlé a suché. Riziko ledovky tam není vysoké. Ostravští silničáři hlásí opačnou situaci. Vinou mrznoucího deště se tvoří náledí. 
    
Na Frýdecko-Místecku by si měli řidiči dávat pozor především na silnicích druhé a třetí třídy. Na Novojičínsku jsou kvůli mrholení silnice vlhké, a proto mohou namrzat. Na silnicích druhé a třetí třídy leží zledovatělá vrstva sněhu. Silničáři ji opatřili posypem. 
    
I na úseku dálnice D1 v Moravskoslezském kraji mohou řidiči narazit na kašovité zbytky sněhu. Tato komunikace, hlavně na Novojičínsku, je proto podle doporučení správců silnic sjízdná jen se zvýšenou opatrností. 
 
zdroj: ČTK