V Moravskoslezském kraji havarovali tři motorkáři

Poslední záchvěvy teplého počasí vylákalo na silnice řadu motorkářů. Tři z nich v sobotu v Moravskoslezském kraji havarovali. Utrpěli vážnější zranění. ČTK to dnes řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. "Všechny nehody se odehrály v sobotu v průběhu devadesáti minut a sanitní vozy k nim spěchaly mezi 14:30 a 16:00," řekl. 

Jako první havaroval jednatřicetiletý motorkář v Raduni na Opavsku. Nezvládl průjezd zatáčkou a narazil do svodidel. Utrpěl poranění páteře. "Zdravotní stav pacienta je stabilizovaný," řekl mluvčí ostravské fakultní nemocnice. 
    
Před 16:00 vyjížděla sanitka k jinému motocyklistovi. Devatenáctiletý mladík utrpěl při nehodě stroje poranění hlavy a horní končetiny při nehodě ve Frýdku-Místku. Jen o pět minut později spěchali záchranáři opět ke zraněnému motocyklistovi, tentokrát do Orlové. "Čtyřicetiletý jezdec se střetl s automobilem. Utrpěl poranění nohy a ruky. Skončil v péči lékařů orlovské nemocnice," řekl Humpl. 
    
Moravskoslezské záchranáře v sobotu zaměstnali i jezdci na koních. Dva po pádech z koně utrpěli vážná poranění. "Ve Staré Vsi na Ostravsku se při pádu zranila patnáctiletá dívka. Utrpěla vážné zranění hlavy. Vrtulník ji přepravil do ostravské fakultní nemocnice," řekl Humpl. V Oticích na Opavsku z koně spadl čtyřicetiletý muž. 
    
"Utrpěl těžké zranění hrudníku a otřes mozku. Sanitka jej převezla do nemocnice v Opavě," uvedl Humpl. 
 
zdroj: ČTK