V Bohumíně před vlakovým nádražím vyrostly cykloboxy

Jet k vlaku na kole a mít jistotu, že kolo najdete i po příjezdu zpět? Bohumín je město vlakové dopravy, s železnicí je spjat i jeho vznik. Lidé z města nyní mají další možnost, jak se vydat k vlakům, a to na kole.  

Město u vlakového nádraží zřídilo bezpečné cykloboxy pro dvanáct kol, budoucnost by měla přinést cykoboxy až pro sedmdesát bicyklů.

„Do každého cykloboxu se vejdou dvě kola včetně standardních cyklobrašen. Cyklista je může uložit zepředu nebo zezadu. Navíc uvnitř každé schránky nechybí ani háčky na zavěšení batohů nebo přileb. Box má mincovní zámek na dvacetikorunu, kterou dostane majitel po vyjmutí kola z boxu zpět,“ sdělil Tomáš Průšek z odboru životního prostředí a služeb bohumínské radnice.

Maximální úložní doba bicyklu je 24 hodin. Pokud majitel uschovaného jízdního kola ztratí klíč od cykloboxu, bude muset kontaktovat bohumínské strážníky. Ti mu za poplatek 200 korun na úhradu vzniklé škody cyklobox otevřou.

K vydání uschovaného kola bude potřeba strážníkům předložit doklad totožnosti a popsat typ, značku a barvu kola.

„Cykloboxy se nám osvědčily na jiných místech v Bohumíně, a tak v jejich rozšiřování chceme pokračovat,“ uvedl místostarosta Bohumína Lumír Macura.