V Beskydech o víkendu lyžovala jen hrstka lidí

Beskydy o víkendu zaznamenaly vysokou návštěvnost. Místo na lyže ale lidé spíše vyrazili na procházky a cyklistické výlety. Na sjezdovkách se špatnou sněhovou pokrývkou jezdila jen hrstka vytrvalých. Tomu odpovídaly i počty zásahů horských záchranářů. Ti ošetřili dva lehce zraněné lyžaře. 

"Návštěvnost byla vysoká. Hlavně v sobotu, kdy bylo pěkně. Spíše to ale připomínalo podzim než zimu. Sníh není téměř nikde. Jen na Lysé hoře zůstává asi osm centimetrů. Foukal ale silný vítr," řekl ČTK dispečer Horské služby Beskydy Česlav Jadamus. Dodal, že vleky jezdily už jen ve dvou střediscích - Bílá a Mezivodí. 
    
Zda se provoz udrží i do příštího týdne, je podle něj ve hvězdách. Netuší to ani provozovatel vleků v Bílé Jaroslav Vrzgula. Ve středisku se sedmi sjezdovkami jsou v provozu pouze dvě, a to jedna ještě v omezené délce, kdy je ze sjezdovky dlouhé 700 metrů možné lyžovat pouze v úseku 250 metrů. Na sjezdovkách je mezi pěti až 20 centimetry technického sněhu. 
    
"Nevíme, co bude příští týden. Pokud přijedou ohlášené lyžařské kurzy, vleky pustíme. Pokud je školy zruší, provoz zastavíme. Uvidíme v pondělí," řekl. Dodal, že zájem lidí o lyžování je minimální. "Za celou sobotu u nás lyžovalo 25 lidí. Normálně to v toto dobu bývá až 2500," řekl. 
    
Optimistická podle vlekaře ale není ani předpověď počasí na další dny. "Ochlazení neočekáváme. Teploty se mají pohybovat stále nad nulou," řekl. 
 
zdroj: ČTK