Skupina podvodníků prodávala cizí nemovitosti, vydělala miliony

Lukrativní cizí nemovitosti na různých místech Česka prodávala podle moravskoslezské policie devítičlenná skupina podvodníků. Získala tak téměř sedm milionů korun. Členové gangu padělali doklady, vydávali se za skutečné majitele a za tímto účelem dokonce měnili i svou vizáž. ČTK o případu informovala mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Podvodníci ve věku od 24 do 37 let z Ostravska si vybírali hodnotné pozemky například u Prahy, v Čeladné či na Hodonínsku. Zjistili si informace o skutečném majiteli. Podle nich padělali doklady a při jednání s případnými kupci se některý z nich za majitele vydával. "Proto si měnili dokonce vizáž. Měnili si barvu očí, vlasů i vousů," uvedla mluvčí.
 
Zájemcům dávali tak zajímavé nabídky, že většinou uspěli. Uzavírali pak kupní či úvěrové smlouvy. Peníze skončily na účtech členů skupiny či je dostávali hotově. Kriminalisté evidují deset poškozených. Od nich vylákali více než 6,5 milionu korun. Další téměř tři miliony se pachatelé pokusili vylákat, ale transakce se z různých důvodů neuskutečnily.
 
"Peníze si pak obvinění rozdělili a užili podle svých potřeb. Platili nákupy aut, pozemků či dovolených v zahraničí," řekla. Kriminalisté je obvinili z úvěrového podvodu, podvodu a padělání a pozměňování veřejné listiny. Ve vězení mohou strávit až deset let. Tři ze stíhaných soud poslal do vazby.
 
zdroj: ČTK