První parkourové hřiště v Havířově

Dřevěné kladiny, svislé stěny, tyče v různých výškách, to nabízí nové parkourové hřiště v Havířově, které vyrostlo v centru města Na Nábřeží, hned vedle hřiště workoutového. Sloužit má zejména teenagerům, kteří se vyžívají v elegantních přeskocích, saltech a flipech. Parkour, jeden z nejmladších sportů, je v této věkové skupině oblíbený.

Hlavními prvky nového hřiště jsou tyče zasazené v různých výškách a určené pro trénink rovnováhy i k rozvoji síly na hrazdách ve formě shybů, přítahů do vzporu a k rozvoji obratnosti. Dalšími prvky jsou dřevěné kladiny pravidelného válcového tvaru určené k přeskakování různými způsoby a k rozvoji rovnováhy. Mezi atraktivní prvky patří také svislé stěny určené k nácviku výlezů a slezů. Podloží tvoří pryžová dopadová plocha. Hřiště obsahuje vše podstatné pro bezpečný a efektivní trénink parkouru.

Podle radního pro sport Daniela Vachtarčíka bude hřiště sloužit převážně široké veřejnosti, ale využít ho mohou i sportovci z jiných odvětví. „Sportoviště je přístupné jak dětem, tak dospělým. Dále je využíváno v rámci činnosti organizace ADD lead, jenž má v Havířově přes 70 členů. Hřiště slouží jak pro pravidelnou činnost, tak například pro letní příměstské tábory nebo workshopy pro rodinu,“ řekl Vachtarčík.

Nápad na vybudování parkourového hřiště vzešel přímo od občanů města, kteří se tímto sportem zabývají, jako námět do participativního rozpočtu. Náklady na pořízení hřiště byly necelé dva miliony, z toho rovný milion věnovala Nadace ČEZ.