Policie kvůli násilné smrti novorozence v Krnově zadržela matku

Policie zdržela devětadvacetiletou ženu kvůli násilné smrti jejího novorozeného dítěte, řekl dnes ČTK moravskoslezský policejní mluvčí Petr Svoboda. Žena musela ve čtvrtek po domácím porodu do nemocnice v Krnově, protože silně krvácela. Policisté později v bytě našli mrtvou novorozenou holčičku a přivolaný lékař vyslovil podezření na násilnou smrt.

"Došlo k násilné smrti novorozence. V souvislosti s tímto skutkem jsme zadrželi matku dítěte. Další informace budeme sdělovat průběžně po provedených dílčích úkonech," řekl Svoboda. Žena dál zůstává v krnovské nemocnici, ale je pod dozorem policie.
 
Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl ČTK řekl, že nejprve v krnovském bytě posádka sanitky ošetřovala silně krvácející ženu. "Žena posádce řekla, že její obtíže nastaly v raném stádiu těhotenství," uvedl Humpl. Po převozu do krnovské nemocnice lékaři ale zjistili, že jde o následek porodu. "Proto jsme kontaktovali policii, aby novorozence hledali," řekla už dříve ČTK mluvčí nemocnice Eva Kijonková.
 
Policisté v bytě našli mrtvé miminko. Podle informací v některých médiích bylo zastlané v posteli. Dítě údajně zemřelo na následky bodných zranění. "Lékař již nemohl pomoci nalezenému novorozenému děvčátku. Dítě nejevilo známky života, lékař zjistil poranění a vyslovil podezření na násilnou smrt," uvedl Humpl.
 
zdroj: ČTK