Policie dopadla pachatele, který na Novojičínsku přepadl dvě ženy

Policie dopadla muže, kterého podezírá, že loni na Novojičínsku přepadl dvě ženy a pokusil se je znásilnit. Podezřelým je třiačtyřicetiletý muž, který už byl v minulosti stíhán za podobné zločiny, jichž se dopustil na Frýdecko-Místecku. K útokům se přiznal. ČTK o tom dnes informoval policejní mluvčí Petr Gřes. 

První útok na mladou ženu se odehrál v srpnu poblíž vlakového nádraží ve Studénce. Na druhou ženu násilník zaútočil v říjnu na chodníku vedoucím přes les kolem vodní nádrže Větřkovice v kopřivnické části Lubina. V obou případech se ženám podařilo utéci a znásilnění se ubránit, utrpěly ale psychickou újmu a drobná zranění. "V posledním případě žena využila okamžiku a útočníka opakovaně kopla do rozkroku, následně z místa utekla," uvedl Gřes. 
    
Pátrání po pachateli podle něj bylo v obou případech rozsáhlé. "Bylo to velmi obtížné, policisté prověřovali několik osob, porovnávali jednotlivé případy se shodnými znaky a provedením v úzkém i širokém okolí obcí, měst i okresů. Začátkem roku již měli indicie, které směřovaly ke konkrétnímu muži z Novojičínska," uvedl Gřes. 
    
Tento měsíc už měli kriminalisté tolik důkazů, že mohli muže zatknout. Podle mluvčího se k oběma útokům přiznal. Nyní mu hrozí až deset let vězení. 
    
Gřes doplnil, že loni prověřovali novojičínští kriminalisté 12 případů znásilnění. V osmi případech zjistili, že se tyto činy vůbec nestaly a ženy si je vymyslely. 
 
zdroj: ČTK