Pěstírnu marihuany odhalila prasklá hadice zavlažovacího systému

Pěstírnu marihuany umístěnou do bytu v Ostravě-Porubě prozradila prasklá hadice zavlažovacího systému. Voda totiž vytopila byt v nižším patře. Když jej sousedi nechali otevřít, policisté uvnitř našli víc než 100 rostlin konopí. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Obyvatelé vytopeného bytu se domnívali, že praskla vodovodní trubka. "Voda stékala po stěnách a prosakovala stropem. Na zvonění ani klepání nikdo nereagoval," uvedla Holčáková. Kontaktovali policii. Po otevření bytu ale policisté odhalili pravou příčinu. Voda tekla z porušené hadice zavlažovacího systému. Ten dodával vodu 115 rostlinám marihuany o velikosti zhruba 90 centimetrů.
 
Pěstírna zabírala dvě místnosti bytu. Kriminalisté zajistili věci potřebné k takovému způsobu pěstování marihuany. Muž, který si byt pronajal, se doznal. Obviněn byl z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ve vězení může strávit až pět let.
 
Podle policie pěstírnu v bytě devětačtyřicetiletý nájemník zřídil letos v lednu. Policisté tak odhalili jeho první sklizeň. "Uvedl, že rostliny pěstoval pro vlastní potřebu, neboť marihuanu nechtěl kupovat od neznámých osob a podporovat je tak. Také mu údajně ani nevyhovovala cena," uvedla Holčáková.
 
zdroj: ČTK