Ostravská muzejní noc přilákala 30.000 lidí

Ostravská muzejní noc přilákala v sobotu téměř 30.000 lidí. Zájemci mohli do nočních hodin navštívit celkem 33 institucí. Nevětší zájem lidé měli o noční prohlídku areálu Dopravního podniku Ostrava. ČTK to dnes řekla mluvčí Galerie výtvarného umění Ostrava Jana Šrubařová.  

Podle ní byl zájem veřejnosti stejný jako v minulých letech. Hned po dopravním podniku nejvíce lidí zamířilo do areálu Miniuni - svět miniatur.
 
"Oproti loňskému ročníku výrazně stoupla návštěvnost Ostravskému muzeu a Knihovně města Ostravy. Více než 1500 návštěvníků přivítaly také Dolní oblast Vítkovice, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Hasičské muzeum města Ostravy, Radnice města Ostravy nebo výstava Šangri-la," vyjmenovala.
 
Do projektu se letos zapojila i Hvězdárna a planetárium Johana Palisy v Ostravě-Krásném Poli, která je pro veřejnost kvůli rekonstrukci už delší dobu uzavřena. Poskytla ale nafukovací mobilní planetárium, které bylo umístěné v prostorách ostravské nové radnice.
 
Ostravská muzejní noc 2013 byla součástí Festivalu muzejních nocí, který zaštiťuje Asociace muzeí a galerií ČR. Cílem je představovat kulturní instituce v nezvyklé a atraktivní podobě. Přestože je Festival muzejních nocí primárně zaměřen na činnost muzeí a galerií, v Ostravě se ho účastní i další organizace, jejichž náplň je propojena s kulturou či vzděláváním.
 
zdroj: ČTK