OCHLAĎTE SE V LÉTĚ LAHODNÝM ČAJEM

Správně připravený čaj dělá divy a pokud si vyberete ten pravý, bude vám odměnou příjemné osvěžení a ochlazení i v parných letních dnech. Sage, prémiová značka domácích spotřebičů, právě uvádí na trh novou kompaktní automatickou konvici na přípravu čaje The Tea Maker Compact STM700.

Pro každou příležitost potřebujeme jiný druh čaje – kromě potěšení chuťových pohárků chceme někdy i povzbudit nebo naopak zklidnit tělo a mysl, podpořit činnost různých orgánů či zahřát. V horkých dnech je ideální na osvěžení a ochlazení ledový čaj a mátový, zelený nebo bílý čaj. Každý si ovšem žádá jinou teplotu a dobu louhování. Když nedodržíme správný postup a parametry přípravy, přijdeme nejen o požadované účinky, ale můžeme pokazit i chuť čaje.

Novinka na trhu The Tea Maker Compact STM700 s hydraulickým zdvihem nerezového sítka je vybavena pěti programy pro optimální louhování zeleného, černého, bílého, bylinkového nebo oolong čaje a třemi stupni síly čajového výluhu (slabý, střední a silný). Správnou teplotu a měření času ohlídají přednastavené programy. Teplotu i dobu můžete navolit i ručně. Konvice má atraktivní design – kombinaci skla, nerezu a šedé barvy Smoked Hickory s otočnou základnou o 360°. Ponoření a vynoření nerezového sítka umožňuje magnetický držák a funkce „Keep Warm“ dokáže udržovat nastavenou teplotu vody i čajového výluhu až po dobu jedné hodiny.

Maximální kapacita pro ohřev vody je 1,0 l a pro přípravu čaje 0,8 l. Součástí balení je i praktická lžička na čaj.

Doporučená cena je 4990, – Kč.

Pro automatickou přípravu čaje můžete využít i Sage konvici The Tea Maker BTM800. Dokáže ohlídat parametry teploty a intenzity výluhu (slabá, střední, silná) díky přednastaveným programům pro typ čaje (zelený, černého, bílý, bylinkový nebo oolong). Umožňuje samozřejmě i ruční nastavení. Model je vybaven ponorným nerezovým sítkem a cyklus automatického vynoření / ponoření čajového sítka při louhování můžete aktivovat funkcí „Basket“. Pro udržení teploty až po dobu 60 minut se hodí funkce „Keep Warm“ a funkce „Auto Start“ dokáže v přednastaveném čase konvici sama zapnout. BTM800 je vyrobena ze skla Duran Schott, má podsvícený displej a základnu otočnou o 360°. Objem pro ohřev vody činí 1,5l a pro přípravu čaje 1,2l.

Doporučená cena je 7390, – Kč.