Obvinění v kauze Nagyové budou umístěni v Ostravě,Brně a Olomouci

Šest obviněných v kauze Nagyové, které poslal dnes ostravský soud do vazby, bude nyní ve věznicích v Olomouci, Ostravě a Brně. Někteří budou ve stejné věznici, řekl ČTK mluvčí ostravského soudu Alexandr Dadam.  

Soud v Ostravě dnes do vazby v kauze nelegálního sledování poslal nejbližší spolupracovnici premiéra Janu Nagyovou, bývalého šéfa Vojenské rozvědky Ondreje Páleníka a vojenského zpravodajce Jana Pohůnka. Současného šéfa Vojenských zpravodajců Milana Kovandu bude stíhat na svobodě, protože se doznal.
 
Ve druhém případě, který se týká politické korupce, jdou do vazby bývalí poslanci za ODS Ivan Fuksa a Petr Tluchoř a také bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček. Nagyová figuruje i v této kauze.
 
Soud uvalil na obviněné takzvanou koluzní vazbu, která má zabránit tomu, aby mohli ovlivňovat svědky. "Jedná se o lidi, kteří už byli vyslechnuti. Ten koluzní důvod spočívá spíše v tom, že ovlivňujete dosud nevyslechnuté spoluobviněné," doplnil Dadam.
 
Někteří z obviněných podle něj budou umístěni v jedné věznici. "Vězeňská služba je připravená i na takovéto eventuality a není to poprvé, kdy v rámci jedné věznice jsou obvinění v jedné trestní věci, kteří mají koluzní důvod. Prostě se nepotkají," uvedl.
 
zdroj: ČTK