Objevte kouzlo indické kuchyně, která zasytí i bez zbytečných kalorií

Indická kuchyně má u nás stále více příznivců. Češi sice i nadále milují pizzu a hamburgery, ale asijská jídla například v podobě vietnamských či indických specialit je nenápadně dotahuje. Indické dobroty si lidé oblíbili díky své specifické chuti plné aromatického koření, jako je římský kmín, kari, zázvor, kardamon či nezaměnitelná garam masala.   

Výhodou indických jídel je, že dobře zasytí a přitom nejsou zbytečně tučná. V krémových omáčkách zde smetanu zastupuje jogurt a místo tučného a smaženého masa si můžete pochutnat na spoustě zeleniny či drůbežího. Pokrmy obsahují také pálivé koření, které napomáhá k rychlejšímu spalování. Indická kuchyně může být náročná na přípravu, takže ideální volbou je si nějakou tu specialitu nechat dovést. Z nabídky naší největší online dovážkové služby jídla DámeJídlo.cz, si můžete vybrat z mnoha indických restaurací. 

Naším tipem je nechat si dovést jídlo z velmi populární indické restaurace - Curry House, která nabízí jedinečné recepty z pravého indického koření. Doporučujeme: Butter chicken s grilovaným kuřetem, marinovaným v lehce pikantní rajčatovo-máslové omáčce nebo jehněčí dansak připravovaný ve speciální čočkové omáčce s bengálským kořením. 

Mezi další oblíbené podniky patří také Masala, kde při objednání online dostanete zdarma přílohu v podobě rýže či indického chleba. Zde se jistě vyplatí objednat kuřecí kormu. Tento velmi jemný pokrm je opravdovou královskou delikatesou. Připravenou z jogurtu, smetany, ořechů kešu a kokosového mléka.
 
Více zajímavých tipů na Dámejídlo.cz