Netradiční ohňostroj na Květinové slavnosti v Havířově

Slavnost se bude konat v sobotu 16. června, a to v centru města. Program zahájí polský folklórní soubor, po něm budou následovat Béčkoví chlapci, Vonička, Markéta Konvičková, Dan Nekonečný, 4TET, Ondřej Havelka s Melody Makers, Rock&roll band Marcela Woodmana a ve finále skotští Nazareth. 

Vedle hudební části programu připravilo Městské kulturní středisko Havířov doprovodný program, který završí ohňostroj s historickým doprovodem.

„Celodenní program se bude odvíjet v duchu Českého století. V parku bude vojenský tábor z doby 1. světové války, probíhat budou ukázky střelby z dobových zbraní a lidé budou moci využít řady zážitkových atrakcí,“ řekla ředitelka MKS Yvona Dlábková.

Českým stoletím bude motivována hlavní atrakce slavnosti, kterým je oblíbené květinové korzo. Ve zhruba hodinu a půl trvající přehlídce se ukážou významné osobnosti československé historie, včetně T. G. Masaryka, který bude v čele průvodu. Chybět nebudou místní soubory a kolektivy.

Mimořádně půjdou v korzu také finalistky soutěže středoškolaček Miss Reneta, které účast pojmou jako poslední prezentaci před středečním slavnostním večerem v KD Leoše Janáčka.

Mezi množstvím nazdobených alegorických vozů by měly jet i závodní motocykly z Havířovského kahance, který se o stejném víkendu jede na Těrlickém okruhu.

Tradiční součástí bude soutěžní přehlídka profesionálních floristů, kteří budou tvořit na téma 100 let Čech, Moravy, Slezska a Slovenska.