Návštěvnost lyžařských areálů v Beskydech se zvýšila

Provozovatelé lyžařských areálů v Beskydech jsou s víkendem spokojeni. Po týdnech nepříznivých sněhových podmínek se totiž milovníci zimních sportů znovu vypravili do hor. Návštěvnost tak odpovídala běžnému zimnímu standardu, řekli ČTK provozovatelé beskydských areálů. 

"S návštěvností jsme spokojeni. Konečně jsme zažili dobrý víkend tak, jak má v zimě být. V sobotu k nám dorazilo zhruba 2400 návštěvníků, dnes jich bude asi 2100," řekl vedoucí areálu Ski Bílá Jaroslav Vrzgula. Ve středisku je v plném provozu šest ze sedmi sjezdovek a návštěvníci tak mají k dispozici zhruba 4,5 kilometru sjezdovek, na nichž leží v průměru 40 centimetrů sněhu. 
    
Podle Vrzguly ale provozovatele znovu trápí počasí. Oteplilo se a fouká jižní vítr, takže ubylo zhruba pět centimetrů sněhu. Navíc roztál všechen přírodní sníh, který koncem týdne napadl. Předpovědi na příští týden se různí. V areálu jsou ale v případě dobrých podmínek připraveni dále zasněžovat. Přestože příští týden začínají v některých okresech jarní prázdniny, Vrzgula neočekává, že by se zatím návštěvnost významně zvýšila. Prázdniny totiž mají v kraji školáci na Opavsku, odkud mají lyžaři blíže na svahy v Jeseníkách. 
    
Dobrou návštěvnost hlásí i středisko v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku, které bylo kvůli špatným podmínkám několik týdnů mimo provoz. Během víkendu sem dorazilo přes 800 lidí. "Počasí samozřejmě není ideální, ale aspoň že bylo bez dešťových srážek, protože teplý déšť by nám moc nepomohl. Sjezdovku ale máme zasněženou, udělali jsme si zásoby a v příštím týdnu bychom chtěli znovu dosněžovat," řekl provozní Jaroslav Bojko. Podle něj se v areálu ale zatím nebude zasněžovat druhá sjezdovka. "Prioritou je udržet ve stálém provozu jednu sjezdovku tak, abychom znovu nemuseli přerušovat provoz," vysvětlil Bojko. 
 
zdroj: ČTK