Na registru vozidel si počkáte i tři hodiny

I přes opětovná ujištění Ministerstva dopravy ČR, že nový systém na registrech motorových vozidel je již v provozu a vše je plně funkční, tomu tak v regionu není.

„Systém je pomalý, neumí řadu kroků, které má umět a neobsahuje velké množství dat, které má obsahovat. Několik jednoduchých funkcí jde, ale ty zásadní ne. Naši pracovníci musí jeden zápis opakovat několikrát, aby byl skutečně uložen," sdělila Deníku Bohuslava Jírovcová, vedoucí odboru dopravy roudnického městského úřadu. V Roudnici si lidé v pondělí počkali hodinu, ale někteří i tři hodiny.

Lepší by měla být situace na litoměřickém registru. „Zatím jsou všechny funkce, které potřebujeme k obsloužení lidí v provozu. Fronty u nás jsou nárazově. Někteří klienti čekají i dvě hodiny. Zdržení je však dáno i tím, že se zaměstnanci musí seznámit za pochodu s programem a tak dále," uvedl Jan Jakub, vedoucí litoměřického odboru dopravy a silničního hospodářství.
 
V Lovosicích systém sice funguje, ale dokáže odbavit méně lidí. „Některé úkony trvají i 45 minut. Ve výsledku to znamená, že na místo sedmdesáti lidí, které jsme dokázali odbavit dříve, nyní zvládáme třicet," přiblížila Jana Hejdová z lovosického městského úřadu.