Muž pod vlivem drog ukradl auto, ujížděl policistům a boural

Osmadvacetiletý muž pod vlivem drog ukradl dnes ráno v Havířově na Karvinsku dodávku. Ujížděl pak policistům. Ti jej pronásledovali několik kilometrů. Nakonec úmyslně nacouval do jednoho z policejních vozů. Vzdal se až pod pohrůžkou použití zbraně. ČTK to řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. Případů řízení auta pod vlivem drog, o kterých policie informuje, v poslední době přibývá. 

Muž ukradl auto, které řidič ráno odstavil nedaleko restaurace v Havířově Horních Bludovicích. Uvnitř nechal v zapalování klíče. Majitel ihned kontaktoval policii a jedné z hlídek se podařilo ujíždějící vůz najít. "Začalo pronásledování přes několik městských částí. Během zběsilé jízdy pronásledovaný několikrát změnil směr jízdy, objížděl překážky po obrubníku a poškodil boční zrcátko u jednoho z vozidel stojících na křižovatce na červenou," popsala mluvčí. 
    
Zastavil se až před neprůjezdnou bránou do areálu Dolu Barbora. Když zjistil, že neprojede, zařadil zpátečku a úmyslně nacouval do policejního služebního vozidla, které mezitím na místo přijelo. "Policisté muže nakonec pod hrozbou použití střelné zbraně z vozidla vytáhli a nasadili mu pouta," řekla Viačková. 
    
Ještě na místě provedli test na přítomnost drog v těle zadrženého. Ten byl pozitivní. Pravděpodobně byl pod vlivem pervitinu. Muž skončil v policejní cele. Nyní je podezřelý z neoprávněného užívání cizí věci, násilí proti úřední osobě a obecného ohrožení. Ve vězení může strávit až osm let. 
    
Na počátku května dvaadvacetiletý řidič pod vlivem drog při ujíždění policistům na Mělnicku smrtelně zranil pětatřicetiletou policistku. Žena následně zraněním v nemocnici podlehla. Mladík měl navíc uděleno zhruba deset zákazů řízení motorových vozidel. Po události se začalo hovořit o zpřísnění postupu proti řidičům pod vlivem drog a proti těm, kteří nerespektují zákaz řízení. 
 
zdroj: ČTK