Moravskoslezské areály nabídnou o víkendu lyžařům slušné podmínky

Lyžařské areály v Moravskoslezském kraji, ve kterých se lyžuje díky umělému sněhu, očekávají o víkendu solidní návštěvnost. Nezmění-li se totiž výrazně počasí, nabídnou lyžařům příznivé podmínky. 

"Zatím to vypadá dobře, doufejme, že dobré počasí bude i o víkendu. Všechny sjezdovky jsou dostatečně zasněžené, máme normální provoz včetně večerního lyžování," řekl provozovatel areálu Ski Bílá v Beskydech na Frýdecko-Místecku Jaroslav Vrzgula. Areál je podle něj v současné době bez přírodního sněhu i námrazy. "Že chybí přírodní sníh, mě mrzí. Lyžování trošku chybí taková ta zimní atmosféra," řekl Vrzgula. 
    
Slušné lyžování by o víkendu mohlo být také ve SkiParku Gruň v beskydských Starých Hamrech. "Máme zasněženou jednu sjezdovku na Lomené. V jednom místě je to trošičku užší, ale jinak v pořádku. V provozu je i lanovka," řekl výkonný ředitel střediska Kemal Rušitovič. Pokud v počasí nenastane nějaká extrémní změna, areál bude o víkendu bez problémů fungovat. Vzhledem k nestabilnímu počasí ale Rušitovič lyžařům doporučuje, aby si aktuální stav před návštěvou ověřili na internetových stránkách www.skipark-grun.cz. 
    
V plném provozu bez omezení je díky technickému sněhu středisko Heipark Tošovice v Oderských vrších na Novojičínsku. "Fungují dvě velké, jedna střední a dvě malé sjezdovky," řekl vlekař Miroslav Svinčák. 
 
zdroj: ČTK