Mallpay získal funkci běžného účtu

Odeslat platbu za nájem nebo energie, ale zaplatit za ně až následující měsíc? Fintech Mallpay představil novou funkci, která jeho Mallpay účty přibližuje těm běžným, bankovním. Nově totiž umožní zaslat platbu libovolné třetí straně, a to až do výše aktuálního limitu a bez jakéhokoli poplatku. Platby navíc budou odcházet jako okamžité, tedy v módu 24/7.

Zaplatit pomocí Mallpay složenku nebo odeslat peníze na libovolný český účet třetí strany nebude nijak složité. Platbu bude možné zadat pomocí příkazu v aplikaci nebo v klientské zóně na PC, případně platit vyfocením QR kódu. Mallpay platbu okamžitě zpracuje a klientovi bude následně odečtena z limitu jako kterákoli jiná položka jeho vyúčtování. 

Přestože klienti Mallpay nemají přiřazené vlastní číslo účtu, platby odchází s jasným identifikátorem a do poznámky pro příjemce je automaticky vloženo jméno a příjmení klienta. Všechny platby jsou chráněné dvoufaktorovým ověřením a budou odcházet do banky příjemce v řádu minut v módu okamžité úhrady 24/7. 

“Na českém trhu stále ještě není u revolvingových úvěrů nebo kreditních karet standardem, že by si klient mohl poslat peníze z limitu na libovolný bankovní účet. A pokud ano, je to většinou procesně složité, a ve většině případů je takový převod také rovnou úročen úrokovou sazbou,” zmiňuje Adam Kolesa, CEO Mallpay. “V tom je služba Mallpay revoluční. Za platbu klient neplatí nic navíc a pokud ji s následujícím vyúčtováním uhradí, má platbu zcela zdarma. Tedy úplně totožně, jako je zvyklý třeba při nákupu s odloženou platbou.”

Mallpay nebude rozlišovat, o jakou platbu se jedná. Může tedy jít o úhradu nájmu, platbu za energie, telefonní vyúčtování, fakturu za služby nebo třeba vyrovnání útraty s kamarády.

Novou funkci budou moci využívat všichni klienti účtů Plus (tedy těch s pokročilým ověřením). Založení účtu je díky plné digitalizaci a implementaci BankID otázkou několika minut.

“Přicházíme s funkcí, která zejména v dnešní době rychle najde uplatnění. Celá řada domácností může být už brzy nemile zaskočena například výší nedoplatků za energie. Díky nám mohou jednoduše posunout splatnost vyúčtování a nemusí tak vybírat peníze z termínovaných účtů,” zmiňuje Kolesa. “A pokud by klienti potřebovali odložit část platby ještě další měsíc, je možné to udělat se zcela transparentními poplatky.”