Johann Malle - ručně vyráběné postele s tradicí

Luxusní postele Johann Malle jsou již více než sto let ručně vyráběny z těch nejkvalitnějších přírodních materiálů. Jejich příběh začal již roku 1913. V současnosti se potomci rodiny Malle navrací k odkazu svých předků a obnovují tradici, dobrou pověst, kvalitu, trvanlivost, cechovní minulost a použití přírodních materiálů.  

Materiály postelí Johann Malle

Ke klíčovým materiálům používaným při výrobě propracovaných postelí z portfolia Johann Malle patří bavlna, vlna, koňské žíně, přírodní kaučuk, lněné vlákno či další přírodní materiály dle individuálního přání zákazníka. 

Bavlnu lidé pěstují již více než 6 000 let, je příjemná na dotek a skvěle vstřebává vlhkost. U postelí Johann Malle je používána jako vnější vrstva. Koňské žíně jsou pružné, dokáží akumulovat teplo a perfektně odvádějí vlhkost. Díky těmto vlastnostem se jako náplň matrací používají již stovky let. Přírodní kaučuk je použit pro svou prodyšnost, vodoodpudivost, pružnost a hypoalergenní i antiseptické účinky. Lněná vlákna, která jsou silnější než bavlněná, dobře vedou teplo a mají dlouhou životnost. Do matrací se používají pro lepší rozložení váhy na plochu matrace.

Stávající nabídka postelí

Postele Johann Malle jsou tou nejlepší ukázkou poctivé práce šikovných českých truhlářů, kteří dokáží ručně vyrobit také postele na míru každého zákazníka i s atypickými rozměry či z různých druhů dřeva. Postele nabízejí kvalitní zpracování, dlouhověkost, krásu přírodního materiálu a vůni dřeva. Všechny postele nesou hrdý název podle některého ze souhvězdí na obloze.

Postele Vela

Nová řada postelí nesoucí název podle souhvězdí Vela, v překladu plachta, se vyznačuje zejména precizním zpracováním do nejmenších detailů, použitím vysoce pevného rámu z dubového masivu s vysokou nosností, kvalitní matrací a potahovými dekory z pravé kůže či vysokogramážové látky. Polohování je zajištěno spolehlivými motory německého výrobce, kvalitními zvedacími mechanismy a bezdrátovým ovládáním jednotlivých částí postele.

Polohovací systém umožňuje jednoduché a rychlé nastavení optimální polohy při zachování všech výhod a předností běžné kontinentální postele. Tento systém je vhodný nejen pro osoby s onemocněním pohybového aparátu, ale také pro všechny, kteří hledají maximální komfort a pohodlí. Polohovací postele totiž zpříjemní řadu běžných činností, jako je četba či sledování televize.

Postele Ursa

Hlavní kolekce kontinentálních postelí dostala svůj název podle souhvězdí medvědice – Ursa. Jedná se o souhvězdí hrdé, známé, silné a jedno z největších. Postele této řady spojuje tradice, kvalita i elegance. Rám je vyráběn z masivu a pro zvýšení pružnosti celé sestavy je opatřen speciálním pružinovým systémem. Postele jsou k dostání podle přání s čelem či bez něj a jsou k dostání v barvě vanilky, skořice, slonové kosti, ocelově šedé a stříbrošedé. 

Postele Lacerta 

Nová řada postelí Johann Malle dostala tradičně jméno podle souhvězdí - Lacerta, v překladu ještěrka. Jedná se o další z řady kontinentálních postelí s box springovou základnou, tentokrát však v odlehčené verzi. Lacerta vyniká kvalitou propracovanosti ruční výroby, která propojuje vysoký komfort a dlouhou životnost v cenově dostupnější modelové variantě. Postel má jednodušší konstrukci vytvořenou pro ty, kteří dávají přednost lehčímu designu a funkčnosti. 

Postele Carina

Modrobílá postel nese název podle souhvězdí Carina, v překladu lodní kýl. Jedná se o kontinentální postel z ušlechtilého bílého masivu, který je opatřen speciálním pružinovým systémem. Doplňuje jej čalounění v jemné tmavomodré kůži. Tuto velmi oblíbenou původní kolekci v námořnickém stylu postupně doplnily další barvy.

Postele Andromeda

Rustikální řada postelí nesoucí název podle souhvězdí Andromeda, které se pojí s řeckou mytologií. Postele Andromeda jsou vyráběny z masívu, je pro ně pečlivě vybíráno vyzrálé dřevo z českých lesů v nejvyšší kvalitě, většinou dub či buk. Rám postele je opatřen speciálním pružinovým boxem obaleným bavlněným rounem a lněným filcem pro zvýšení pružnosti. Čelo postele je částečně čalouněné. 

Postele Dorado

Celočalouněné postele nesoucí název podle souhvězdí Dorado, v překladu mečoun. U postelí Johann Malle Dorado je na výběr z různých barev i variant čalounění, nejčastěji je to kůže nebo koženka. Také tato postel je opatřena rámem se speciálním pružinovým systémem. Čelo postele navazuje na rám a je ze stejného materiálu.

Noční stolky

Johann Malle nenabízí jen širokou kolekci postelí, ale myslí i na doplňky. Ve stejném materiálu i barvě jako postel si můžete pořídit také některý z navržených nočních stolků. Výhodou produktů Johann Malle je, že vyhoví i speciálním přáním zákazníků, protože se jedná o českou zakázkovou výrobu. Veškeré produkty se vyrábí z čistě přírodních materiálů a ručně, čímž se zaručuje maximální kvalita výsledné postele i nočních stolků.