Colours of Ostrava opět nabídne Festival v ulicích

Festival v ulicích nabídne během Colours of Ostrava světové i české hvězdy. Znovu vznikne i hudební ulička, v níž budou prodejci nabízet hudební nástroje. Její součástí bude i speciální Jam stage, kde si budou moci společně zahrát různí muzikanti. ČTK to dnes řekla ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová.

"Festival v ulicích je dárek Ostravě a jejím obyvatelům. Od začátku jsme jej chtěli koncipovat tak, aby se setkávali hudebníci. Třeba ti slavní se začínajícími," vysvětlila. Festival podle ní opravdu přenese hudbu do ulic Ostravy. Hrát se bude na nejen několika scénách, ale i v tramvaji, na terasách či v restauracích.
 
Jednou z hlavních hvězd bude australský zpěvák, rapper a beatboxer Dub FX. "Začínal jako pouliční umělec. Z ulice vyrostl na úroveň světové hvězdy," uvedla Holušová. Z českých umělců se návštěvníci mohou těšit například na kapely Buty či Charlie Straight. Vystoupí i David Koller se svým bandem a Xindl X.
 
Vstup na celý venkovní program 19. a 20. července bude stejně jako v minulých letech zdarma. Více informací na www.festivalvulicich.cz.
 
zdroj: ČTK