Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

NEJCHUTNĚJŠÍ OVOCE SVĚTA - CHERYMOIA

20. 11 2018 | Cherymoia, česky také čerimoja, je keřovitý strom, který pochází z pohoří jihoamerických And. V současnosti se pěstuje i v Africe nebo jižní Evropě. Jeho plody dorůstají až dvaceti centimetrů a mají tvar obřích jahod. Slupka je šupinatá, měkká a mívá hnědou až zelenou barvu. Dužina je bílá a máslově měkká.

Toto ovoce je velmi chutné. Často bývá označováno jako vůbec nejchutnější na světě. Je přímo super sladké, ale přitom se nejedná o „nudnou“ sladkost jako u běžného ovoce. Navíc se v něm mísí několik skvělých chutí a jenom těžko lze jeho chuť k něčemu přirovnat. Cherymoia tak bývá přirovnávána k mixu banánů, jahod a ananasu, ale nejlepší je ji zkusit. Je dost velká šance, že se do ní na první ochutnání zamilujete.

Plody mají relativně hodně semen, která ale nejsou k jídlu, protože obsahují vysokou koncentraci alkaloidů a jsou jedovatá. V samotná dužině se nachází třísloviny a spousta minerálů, především dusíku, fosforu nebo vápníku. Je v ní také zastoupena široká škála vitamínů skupiny B a vitamín C. Cherymoia pomáhá ke zklidnění žaludku, snížení vysokého krevního tlaku, podporuje trávení a snižuje nervové vypětí. Skvěle chutná jen tak vychlazená, ale mlsouni si ji mohou třeba i posypat cukrem. Můžete z ní připravit také džem nebo lahodné smoothie v kombinaci s jablky a dalším ovocem. Cherymoiu si můžete spolu s dalším nákupem objednat na e-shopu Košík.cz.

Diskuse

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO